Hodiny

Při mých hodinách se v cvičení prolínají často prvky z Pilates, které jsou na posílení CORE (hluboký svalový stabilizační systém) těla.

Prosím, na hodiny si noste vlastní podložky. Děkuji 🙂

Adresa prostoru na cvičení:

Vstup do tělocvičny:   Vchodem z pravé strany školy (vrátka u vchodu do skateparku) se jde po cestě až k bočnímu prosklenému vstupu do budovy, kde budete cca 10 minut před začátkem vpuštěni panem správcem.

ZŠ Jirny  (nová budova)      Pražská 800, Jirny pondělí 19:15 – 20:10
ZŠ Jirny (nová budova)   Pražská 800, Jirny čtvrtek 19:00 – 19:55

Bodystyling

Posilovací hodina s využitím jednoduchého aerobního tréninku na začátku, při posilování možno pracovat jak
s vlastním tělem (P-class), tak s jednoduchým náčiním (Body-form).

Přispívá ke zpevnění svalů, správnému držení těla a ke zvýšení fyzické zdatnosti.

Tabata

Nejefektivnější, náročnější metoda intervalového tréninku.

Revoluční způsob tréninku je pojmenován po japonském lékaři jménem Izumi Tabata.

Tabata je cvičení zaměřené na vysoký a intenzivní výkon ve velmi krátkém čase. Jedná se tedy o další HIIT (high intensity interval training) kombinaci aerobního a silového cvičení s velkou účinností.

Tento styl tréninku patří k náročnějším druhům cvičení. Ale záleží na jednotlivci v jakém tempu a s jakou obtížností jednotlivé cviky provádí. Proto se nebojte i toto cvičení vyzkoušet.

Tabata znamená střídání 20 sekund cvičení prováděných na 100%, s 10 sekundami odpočinku, non stop, v osmi až deseti sériích (4-5 cviků dvakrát se opakujících). Po té následuje 1,5-3 minutová pauza. A jedno kolo máte za sebou.

Funkční intervalový trénink (FIT)

Časový trénink na stanovištích s využitím rozličného náčiní (bosu, trampolína, step, TRX, gymstick, overball, fitball, švihadlo, expander, …) nebo bez náčiní (jen vlastní tělo).

Náročnější, ale účinné.

Kruhový/intervalový trénink

Časový trénink, kdy se jedná o tzv. „kruhový trénink v kruhu“, ve většině případu zaměřen na určitou část těla (např. horní část) a v mezidobí proložen jednoduchým zatížením zbývajících částí.

P – class cvičení

Jednoduchá silově-vytrvalostní posilovací zátěž bez náčiní, zaměřené hlavně na dolní část těla.

Step

Aerobní hodina na stepu, patří k náročným hodinám na fyzickou zdatnost. Velmi vhodné na zvýšení kondice.

Sliding on towel

Jde o jednoduché, účinné a funkční cvičení, při kterém využíváme své tělo jako zátěž a kluzkou podložku – v tomto případě malé ručníky. Velmi účinné pro posílení celého těla i jednotlivých svalů. Vhodné pro všechny.

ABS

Hodina zaměřena ve velké míře na břišní svalstvo.

Body – form

Posilovací hodina s použitím malých gumiček, overballu, gumových pásů – Thera-Band (sanctband), činek, expandérů ….

Zpevnění celého těla.

AE – class

Převážně aerobní hodina zaměřená na choreografii. Náročnější na kooordinaci.

Gymstick

Posilovací hodina s tyčí, která má na obou koncích gumu s úchytem.

TRX

Cvičení na závěsném systému – posilování, zpevnění a zlepšení koordinace celého těla, náročné na celkové držení těla a posílení CORE (hluboký svalový stabilizační systém).

Bosu

Cvičení na nestabilní podložce tvaru půlmíče, náročná hodina zaměřená na posílení centra těla – CORE (hluboký svalový stabilizační systém) a zároveň zapojujeme cviky na rovnováhu a stabilitu.

Pilates

Účelem je posílení jádra těla tzv. „Power house“. Celkově vypracovává dlouhé, štíhlé svaly. S důrazem na správné dýchání.

Speciální program balančního, silového a strečinkového charakteru pro všechny věkové kategorie, zaměřený na formování postavy. Toto cvičení využívá rovnovážné polohy pro vytvarování celého svalstva, ale také nervosvalové koordinace.

Dance aerobik

Aerobní hodina s tanečními prvky v choreografii.